Granty na edukację kulturową. Spotkania informacyjne BMK.

2017-03-16  10:04

Masz pomysł na inicjatywę z zakresu edukacji kulturowej, potrzebujesz wsparcia i funduszy na realizację? Przyjdź na jedno ze spotkań informacyjnych programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, operator 3-letniego programu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”, współfinansowanego przez Narodowego Centrum Kultury i Samorząd Województwa Dolnośląskiego, w roku 2017 kontynuuje działania na rzecz wzmocnienia roli i wsparcia edukacji kulturowej poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury w regionie. Zgodnie z ideą ogólnopolskiego programu „Bardzo Młoda Kultura” realizatorzy programu chcą włączyć do współpracy jak najszersze grono przedstawicieli sektora edukacji, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, lokalnych liderów i animatorów kultury. Osoby te tworząc trzyosobowe zespoły będą mogły ubiegać się o granty w wysokości do 10 tys. zł na realizację inicjatyw z zakresu edukacji kulturowej.

Operator programu zaprasza przedstawicieli instytucji kultury, szkół i przedszkoli, organizacji pozarządowych, liderów i animatorów kultury na spotkania informacyjne, które odbędzie się:

21 marca (wtorek), godz. 11:00,  Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej– Książnica Karkonoska,
ul. Bankowa 27, Jelenia Góra.  

22 marca (środa), godz. 11:00, Ośrodek Kultury Sportu  i Rekreacji, ul. Szkolna 1, Wisznia Mała.

Na spotkaniach przedstawione zostaną założenia tegorocznej edycji programu i zasady realizacji oraz finansowania inicjatyw na rzecz edukacji kulturowej. 

Szczegółowe informacje nt. spotkań i inne aktualności związane z programem udostępniane są na bieżąco na stronie programu www.bardzomlodakultura.pl oraz na portalu Facebook- fun page Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. Zespół programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku służy informacją pod nr tel. 71 370 02 24,
e-mail: sekretariat@bardzomlodakultura.pl.

Spotkania informacyjne programu "Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku"
21 marca (wtorek)
, godz. 11:00,  Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej– Książnica Karkonoska, 
ul. Bankowa 27, Jelenia Góra.  

22 marca (środa), godz. 11:00, Ośrodek Kultury Sportu  i Rekreacji, ul. Szkolna 1, Wisznia Mała.

 

[źródło: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu]