"Między mną a Tobą" - Recital Laury Łącz [Wrocław]

2017-02-18  14:38

„Między mną a Tobą” to zaczerpnięty z cyklu ballad Bolesława Leśmiana tytuł recitalu polskiej aktorki filmowej i teatralnej Laury Łącz, która już 24 lutego wystąpi we Wrocławiu. Artystka w autorskim programie sięgać będzie po niezapomniane dzieła wybitnych polskich poetów oraz ponadczasowe utwory muzyczne z okresu 20-lecia międzywojennego.

fot. materiały prasowe artystki

 

Recital Laury Łącz „Między mną a Tobą” to sentymentalna podróż w czasie do okresu dwudziestolecia międzywojennego. To okres mediatyzacji i demokratyzacji społeczeństwa, unowocześnienia technicznego, wzrostu roli kobiet, czy rewolucyjnych teorii naukowych Einsteina i Freuda. Pojawiły się pierwsze gwiazdy kinowe, jak np. Charlie Chaplin. Swoją działalność rozpoczynał Walt Disney. W Los Angeles powstaje Hollywood, najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii, i rozpoczęła się masowa produkcja filmów „fabryki snów”. Recital odbędzie się w piątek 24 lutego o godz. 18:00 w auli Centrum Konferencyjnego DSW przy ulicy Strzegomskiej 55. Partnerem wydarzenia są Specjalistyczne Kliniki Okulistyczne Optegra, dzięki którym udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Laura Łącz - polska aktorka teatralna, filmowa i pisarka, na deskach teatru zadebiutowała w 1978 roku rolą Kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977 - 2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Jest autorką książek dla dzieci, m.in. "Sekret czarnego łabędzia", "Spełnione marzenia" oraz "Bajki i wiersze na cztery pory roku". Jest córką piłkarza i aktora Mariana Łącza i aktorki Haliny Dunajskiej. Była żoną aktora Krzysztofa Chamca.

Udział w wydarzeniu możliwy jest wyłącznie za okazaniem bezpłatnego zaproszenia, które będą dostępne od 14 lutego 2017 we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6.

[źródło: DSW Wrocław]