"DzieciWież“ ** Nasza oferta współpracy dla młodych ludzi

2017-02-17  11:41

Wieże w Görlitz dla najmłodszych: Dzieci oprowadzają dzieci.

Zwiedzanie jest nudne? Ależ skąd! Na wieżach w Görlitz jest wiele ciekawego do odkrycia. Co dokładnie? Tego właśnie dowiedzą się młodzi ludzie podczas warsztatów z serii „DzieciWież“.

„DzieciWież“ poznają bliżej historią miasta i doświadczą tajemnic świadków historii. Gruba Wieża i Wieża Ratuszowa pragną zostać przez Was odkryte. A co potem? … Potem młody przewodnik sam wspinać się będzie na nasze wieże i pod czujnym okiem doświadczonego zespołu będzie oprowadzał młodych turystów.

 W roku 2017 młodzi uczestnicy będą badać regularnie wyjątkowe cechy obu wież, otrzymają „zaświadczenia expertów“ i „duży“ dyplom przewodnika po wieżach. Będą reprezentować ich miasto w zupełnie nowy sposób.

Dostępne dla wszystkich w wieku 9-14 lat. Konieczna komunikatywna znajomość języka niemieckiego. 

 

** Zainteresowani?! **

My ze Stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec t.z. (FVKS) cieszymy się na Wasze zgłoszenia. Z zainteresowanymi dziećmi i ich rodzicami przeprowadzimy spotkanie informacyjne i przedstawimy koncepcje projektu. W roku 2017 na potrzeby programu przewidziano max. 15 miejsc.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt wsparty przez stowarzyszenie Ich kann was!-Initiative für Kinder und Jugendliche e.V.

 

** Informacje & Zgłoszenia **

 Renate Junge / Monika Kamphake

+49 (0)3581 767 83 -50 lub -32

turmkidz[at]europastadt.org

 

FVKS - Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V.

Untermarkt 23, D-02826 Görlitz