"Arena zdarzeń" wystawa grafiki i rysunku Sebastiana Łubińskiego

2017-02-16  09:26

Wystawa "Arena zdarzeń" przedstawia rysunki i grafiki Sebastiana Łubińskiego, doktoranta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Inspiracją prac wrocławskiego artysty stał się horyzont zdarzeń, przestrzeń graniczna wokół czarnej dziury. Wernisaż odbędzie się w piątek, 24 lutego br. o godzinie 17:30 w Galerii Pod Plafonem we Wrocławiu, prace będzie można oglądać do 18 marca 2017 r. 


Od samego początku plastycznych poszukiwań autora fascynowała natura przeistoczenia, zmiana stanu skupienia materii i myśli, przenikanie w nieznane, współistnienie fizyczności i duchowości. Kontemplując plastyczne, filozoficzne i fizyczne formy tych niepokojów, bardzo szybko zwrócił się w stronę prze­strzeni kosmicznej. Jest ona pełna pojęć niedostępnych dla umysłu: tajemnicze siły i nieznane cząstki prowokują wręcz wyobraźnię. Inspiracją do serii prac dyplomowych stał się horyzont zdarzeń, przestrzeń graniczna wokół czarnej dziury. Pojęcie to było dla artysty zaledwie symbolem, punktem wyjścia, do rozważań o materii w zderzeniu z absolutem.


Wystawa "Arena zdarzeń"
24 luty- 18 marzec 2017 
Galeria Pod Plafonem
Rynek 58, Wrocław

 

[źródło: materiały organizatora]

 

MY’15 - Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu
wystawa najlepszych dyplomantów wszystkich wydziałów.

23 październik - 29 listopad 2015 r.

Prezentacja najlepszych dyplomów to wydarzenie, które od 2004 roku łączy wspólny wysiłek Akademii Sztuk Pięknych i BWA Wrocław w przedstawieniu najnowszej wrocławskiej sztuki współczesnej. Wystawa w 2015 roku jest dwunastą w historii prezentacją i drugą po radykalnej zmianie formuły. Do niedawna wszystkie cztery galerie BWA Wrocław co roku prezentowały dyplomy wszystkich absolwentów (...)W galerii Awangarda zostaną pokazane najlepsze projekty, które przemieniły studentów w absolwentów wrocławskiej uczelni. Z każdego kierunku zostanie pokazany najlepszy dyplom. Tegoroczna edycja, podobnie jak ubiegłoroczna ma charakter bardziej elitarny. Z ponad setki przystępujących do obron wyłoniono jedynie 42 najlepszych, a spośród nich jedynie 13 zostało wyróżnionych do udziału w wystawie. To spośród nich wyłonieni zostaną laureaci nagrody finansowej fundowanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego.