Śniadanie literackie z Nadią Szagdaj - Wrocławski Dom Literatury

2017-02-15  15:13

Wrocławska premiera najnowszej powieści Nadii Szagdaj Nowe śledztwa Klary Schulz. Tajemnica Nathaniela odbędzie się podczas Śniadania literackiego w klubie PROZA w niedzielę 19 lutego.

 

Szósta powieść Nadii Szagdaj to świetne dialogi, wyraziste charaktery, wartka akcja i niespodziewane sploty zdarzeń i znana z poprzednich książek bohaterka Klara Schulz. Dzięki książce przeniesiemy się do Breslau roku 1913, gdzie Gabriel Hübschner, prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych samobójstw prostytutek. Po starej znajomości prosi o pomoc Klarę Schulz. Żeby dowiedzieć się więcej o premierowej historii, a także posłuchać opowieści autorki o kobiecości, ale i o kulinariach dawnego Breslau warto przyjść w niedzielę 19 lutego do PROZY na kolejną odsłonę Śniadania literackiego.

Klub PROZA mieści się w Przejściu Garncarskim 2 i jest prowadzony przez Wrocławski Dom Literatury. Co tydzień odbywa się tu Śniadanie literackie - zawsze w niedzielę od 11:00 do 13:00. To świetna okazja, by spędzić spokojne niedzielne przedpołudnie w gronie przyjaciół lub rodziny przy pysznym posiłku. W tym tygodniu Śniadanie literackie zjemy w towarzystwie wszechstronnie utalentowanej wrocławianki Nadii Szagdaj - pisarki, producentki telewizyjnej, muzyka, miłośniczki kryminalistyki i behawiorystki oraz zapalonej podróżniczki. Szagdaj pisać zaczęła w liceum. Początkowo wiersze, krótkie opowiadania i teksty do piosenek. Potem pojawiły się także felietony i książki. Dziś ma na koncie sześć powieści. Lubi eksperymentować ze swoimi bohaterami i ścierać ze sobą gatunki literackie – szczególnie kryminał z thrillerem i powieścią obyczajową. Kryminalne zagadki pisarka uwiarygodnia wnikliwą wiedzą, którą konsultuje z zaprzyjaźnionymi psychologami, ekspertami od medycyny i prawa oraz policjantami. Jej książki to klimat kultowych powieści Agathy Christie, Raymonda Chandlera i Borisa Akunina. W niedzielę pisarka planuje także poczęstować uczestników Śniadania osobiście przygotowaną przekąską.

Ceny:

• Dorośli: 25 zł (bufet, napoje, kawa + ciasto wliczone w cenę).
• Dzieci powyżej 3 lat: 15 zł (bufet, napoje, desery wliczone w cenę).
Dzieci do 3 lat - bezpłatnie

Rabaty:

• Studenci: 20 zł
• Seniorzy posiadający Wrocławską Kartę Seniora - 20 zł
• Rodziny posiadające Wrocławską Kartę Rodzina Plus - 50 % rabatu


Śniadanie literackie: niedziela 19 lutego, 11.00:13:00.
Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro).
Rezerwacja miejsc: wdl@domliteratury.wroc.pl


[źródło: Wrocławski Dom Literatury]