Koncert Krystyny Stańko - Legnica Jazz Day

2017-02-14  14:55

Krystyna Stańko wystąpi podczas Legnica Jazz Day 18 lutego. Artystka będzie promowała najnowszy album "Novos Anos", który krytycy okrzyknęli najlepszym w jej karierze. Koncert odbędzie się w Sali Maneżowej. Początek o godz. 18.00. 

 

Krystyna Stańko to utalentowana piosenkarka jazzowa, gitarzystka, autorka tekstów, wykładowczyni wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku i dziennikarka radiowa. Artystka zaprezentuje program z najnowszego albumu "Novos Anos", którego premiera odbyła się pod koniec 2016 r. Płyta, zawierająca przepiękne bossa novy A. C. Jobima , a także wybrane standardy jazzowe w autorskich opracowaniach artystki, zachwyciła krytyków.
"Czas najwyższy by świat poznał się na wielkim talencie Krystyny Stańko. Eklektyzm, zjawiskowość, przemyślany w najdrobniejszych fragmentach minimalizm, latynoski sznyt improwizatorski - wyciągną struchlałe słońce zza gęstych i ciężkich chmur. To pozycja obowiązkowa w prywatnych płytowych kolekcjach" - napisał Adam Dobrzyński z Polskiego Radia Jedynka.
Artystce będzie towarzyszył na scenie znakomity, brazylijski mistrz rytmu Ze Luis Nascimento (instrumenty perkusyjne), który nagrywał z takimi gwiazdami jak Cesaria Evora czy Al di Meola.

Wystąpią też: Dominik Bukowski (vibrafon), Piotr Lemańczyk (kontrabas) i Marcin Wądołowski ( gitary).

Bilety kosztują 35 zł (w przedsprzedaży), 50 zł w dniu koncertu oraz 20 zł bilet ulgowy dla uczniów i studentów za okazaniem legitymacji. Są do nabycia w kasie LCK (ul. Chojnowska 2) i Galerii Satyrykon (Rynek 35). Bilety ulgowe będą sprzedawane przed samym koncertem.


[źródło: Legnickie Centrum Kultury]