"Zakochani w sztuce" - Muzeum Narodowe we Wrocławiu

2017-02-14  12:18

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu 18 luty będzie dniem poświęconym sztuce średniowiecznej i obecnych w niej motywach zaślubin, miłości dworskiej i rycerskiej. Oprowadzanie poprowadzi dr Agnieszka Patała, w podróż po Śląsku szlakiem średniowiecznych kochanków zabierze słuchaczy dr Jacek Witkowski. W programie również zabawa dla dzieci „Zaloty, zaręczyny, zaślubiny” oraz gra walentynkowa dla wszystkich.

 

g. 11.00-16.00 Zakochani w sztuce
gra walentynkowa
Wylosuj parę dzieł, odnajdź je na wskazanej wystawie i napisz walentynkowy liścik od jednej postaci z dzieła do drugiej. Na autorów najlepszych walentynek czekają nagrody!

zabawa dostępna dla wszystkich niezależenie od wieku

g. 10.00 Zaloty, zaręczyny, zaślubiny
zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6–12 lat
Jak dawniej wyglądały zaręczyny i zaślubiny? Kto komu dawał pierścionek i dlaczego wianek panieński zamienił się w koronę? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas zajęć. Następnie zajmiemy się projektowaniem, rysowaniem i wyklejaniem.

Prowadzenie: Barbara Przerwa
Wstęp wolny
Zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.art.pl

g. 13.00 Miłość niejedno ma imię
oprowadzanie kuratorskie
Kuratorka wystawy „In facie Ecclesiae” opowie o prezentowanej kwaterze ołtarzowej oraz poprowadzi zwiedzających przez wystawę stałą sztuki średniowiecznej trasą motywów związanych z zaślubinami i miłością

Prowadzenie: Agnieszka Patała
Wstęp wolny

g. 14.00 Miłość dworna i romans rycerski w średniowiecznej sztuce śląskiej
wykład
Dr Jacek Witkowski zabierze słuchaczy w podróż po Śląsku, szlakiem średniowiecznych kochanków. Przedstawi najważniejsze dzieła sztuki ukazujące historie miłości dwornej i rycerskich romansów i podpowie jakie miejsca odwiedzić, aby przyjrzeć im się z bliska.

Prowadzenie: dr Jacek Witkowski
Wstęp wolny

[źródło: Muzeum Narodowe we Wrocławiu]