Komiksofon 18. 25.09.2015, piątek, Przejście Garncarskie

2015-09-17  20:00

PROJEKT KOMIKSOFON
Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego.

Komiksofon oferuje dwa rodzaje przeżyć. Dla ludzi spoza kręgu fanów komiksu będzie to lekka, wizualno-dźwiękowa prezentacja, po której zostanie w głowie pewna idea przyswajalności obrazków komiksowych, styl rysunku danego komiksiarza i pamięć jego nazwiska. Za to fanów komiksu przywieść może ciekawość nowej formuły prezentacji i tego, jak autor znanego komiksu przerobił go, i jak zinterpretował muzycznie.
Komiksofon to również możliwość zbliżenia się do twórców. W półmroku, przy drinku można porozmawiać z komiksiarzami nie tylko o komiksach, muzyce i zrealizowanym filmie. Twórcy komiksowi łączą autorskie ilustracje komiksowe z inspirującą ich muzyką w formie filmu. Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.
Komiksofon oferuje dwa rodzaje przeżyć. Dla ludzi spoza kręgu fanów komiksu będzie to lekka, wizualno-dźwiękowa prezentacja, po której zostanie w głowie pewna idea przyswajalności obrazków komiksowych, styl rysunku danego komiksiarza i pamięć jego nazwiska. Za to fanów komiksu przywieść może ciekawość nowej formuły prezentacji i tego, jak autor znanego komiksu przerobił go, i jak zinterpretował muzycznie.
Komiksofon to również możliwość zbliżenia się do twórców. W półmroku, przy drinku można porozmawiać z komiksiarzami nie tylko o komiksach, muzyce i zrealizowanym filmie.
Twórcy komiksowi łączą autorskie ilustracje komiksowe z inspirującą ich muzyką w formie filmu. Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.

This stunning Replica Rolex Yacht-Master best replica watches II has been cloned from a genuine Rolex Yacht-Master II. Every single part inside and out has been precisely manufactured to be 100% exact and interchangeable with genuine parts. This watch features a Swiss cloned rolex replica watches movement, so even if opened up by a jeweler the inside looks identical as a genuine Rolex Yacht-Master II.

 

Komiksofon poprowadzi – słynny wrocławski komiksiarz Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 r. autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu. 

Spotkanie z autorami poprowadzi Andrzej Jarczewski (1966) z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu. Kurator wystaw komiksowych. 

 

Goście:

Marek Oleksicki - warszawski ilustrator, plakacista i rysownik komiksów oraz Grzesiek Wróblewski - wrocławski ilustrator oraz concept artist, zafascynowany konwencją art nouveau, jak i kobiecością w jej najbardziej zmysłowych przejawach, będą gośćmi 18 edycji Komiksofonu, na którą organizatorzy zapraszają w piątek 25 września o godz. 19:00 do Sanatorium Kultury przy Przejściu Garncarskim. Zgodnie z tradycją komiksofonu, twórcy najpierw zaprezentują swój warsztat w formie przygotowanego wcześniej wideoklipu, następnie odpowiedzą na pytania publiczności, po czym wezmą udział w najbardziej emocjonującej części projektu, jaką jest rysowanie na żywo na zadany temat. Komiksofon jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Grzesiek Wróblewski 

Jeden z najciekawszych artystów – ilustratorów młodego pokolenia. Wrocławianin, urodził się w 1984 r. z ołówkiem w ręku, jest absolwentem architektury krajobrazu na Uniwersytecie Wrocławskim. Ilustrator i concept artist w interaktywnej agencji Juice. Autor niezliczonej ilości projektów kreatywnych, między innymi okładek takich wydawnictw jak słuchowisko „Wiedźmin” i albumu Girl and the Nervous Guy „Shake the tree”. Rysuje głównie portrety - przede wszystkim kobiet, które go poruszają, inspirują niesztampową urodą duszy, ekstrawagancką nutą szaleństwa lub pasji. Jego niepowtarzalny styl jest oparty na detalach, głównie roślinnych, kreślonych w konwencji art nouveau. Bohaterów swoich ilustracji oplata osobliwymi, baśniowymi pnączami i zawiłymi, głębokimi emocjami, które silnie przemawiają do widza, plotąc w jego głowie historie sportretowanej postaci. „Rośliny są moją główną inspiracją - ich nieregularność, spontaniczność, nieprzewidywalność, a jednocześnie harmonia i współzależność.” mówi Wróblewski. Unikalność prac Wróblewskiego wynika również z techniki pracy nad rysunkiem, który zawsze powstaje najpierw w szkicowniku, aby w końcowej fazie kreacji przenieść się do wirtualnej przestrzeni tworzenia. Tam też powstaje kolorystyka, która również jest rozpoznawalnym elementem jego stylu, ale jednocześnie bardziej oddaje klimat poszczególnych serii niż całego portfolio artysty, który przyznaje, że kolor jest tylko kaprysem kreacji. Większość jego prac powstaje najpierw w szkicownikach Moleskine. Sam mówi, że jest uzależniony od dźwięku ołówka trącego o papier. Pracuje zawsze przy muzyce, która go inspiruje i z nieodłącznym kubkiem kawy. Pytany o największe inspiracje artystyczne wymienia Alfonsa Muchę, Salvadora Dali, Egona Schiele, Gustava Klimta, ale również literatów Charlesa Bukowskiego, Jacka Kerouaca, Anais Nin i reżysera Qentina Tarnatino.

Projekt jest realizowany od 2011 roku z przerwami do dziś. Od 2014 odbywa się już jako element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jego koordynatorem jest Agnieszka Jamroszczak:

 

Komiksofon 18, 25 września 2015, piątek, godzina 19:00, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, wstęp wolny.

https://www.traditionrolex.com/30